page_banner

T-CL501C Пренослив колориметар со активен хлор

T-CL501C Пренослив колориметар со активен хлор

Краток опис:

T-CL501C на клиентите им носи нов избор со карактеристики на едноставност, брзина, точност итн. Погоден е за мерење на лице место или лабораториско стандардно откривање на достапниот хлор при хлорирање и дезинфекција на фабрики за храна, болници, канализациони места, центри за хранење, аквакултура, септички јами за дезинфекција итн., а исто така и откривање на достапната содржина на хлор во готовиот раствор на натриум хипохлорит и растворот на натриум хипохлорит произведен од генератор на натриум хипохлорит.


Карактеристики

Спецификација

Апликација:

Може да се користи во болници, места за отпадни води, фабрики за храна, центри за исхрана, дезинфекција септички јами аквакултура итн.

онг (1)
ong (2)

Карактеристики:

Заштеда на време и практично тестирање

Работа во три чекори со нулање на примерокот, Откриена во рок од 1 минута, додавање на соодветен реагенс и тестирање ја прават анализата на водата да стане технолошки интензивна.

Лесна и брза конфигурација

Однапред измерениот пакет и оптимизираната конфигурација ефикасно го олеснуваат вашиот товар, така што работата на терен веќе не е напорна задача.

Стабилен и точен резултат од тестирањето

Техниката за автоматизација базирана на EPA и калибрирана стандардна крива ја подобруваат стабилноста и повторливоста.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Параметри

  Достапен хлор

  Опсег на тестирање

  Ниско: 5-500 mg/L

  Средно: 500-10000 mg/L

  Високо: 1%-15%

  Прецизност

  Низок опсег: 200 mg/L достапен хлор ≤10mg/L;

  Среден опсег: 7000mg / Достапен хлор ≤200mg / L;

  Висок опсег: 5,0% достапен хлор ≤0,25%

  Резолуција

  Достапен хлор: 0,001А (екран), 0,0001А (пресметка)

  Приказ

  3,5 инчен TFT екран во боја на широк екран, поддршка на кинески, англиски и корејски мени

  Оперативна средина

  0-50°C;0-90% релативна влажност (некондензира)

  Метод на откривање

  Достапен хлор: Јодна спектрофотометрија

  Димензии (Д×Ш×В)

  265 × 121 × 75 мм (10,4 × 4,7 × 2,9 инчи)

  Напојување

  Достапен хлор: 4 АА алкални батерии или USB конекција.

  Стандарден сет

  1 комплет пренослив достапен колориметар за хлор

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја