page_banner

Q-DO пренослив колориметар со растворен кислород

Q-DO пренослив колориметар со растворен кислород

Краток опис:

Q-DO е еден вид пренослив мерач за брзо откривање на концентрацијата на растворен кислород.Тој е многу популарен во областите на земјоделството, рударската индустрија за аквакултура и така натаму.


Карактеристики

Спецификација

Апликација:

Може да се користи за брзо тестирање на квалитетот на водата или лабораториски стандарден тест во области како што се градското водоснабдување, прехранбената индустрија и така натаму.

Карактеристики:

Предмети и не се потребни вишок алатки.

Стандардна и приспособена крива на калибрација ги прави резултатите точни.

Конфигурираниот дизајн го олеснува завршувањето на тестирањето без друга опрема за дополнителна опрема.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Предмети за тестирање Растворен кислород
  Опсег на тестирање 0,0-15,0 mg/L
  Прецизност ±3%
  Метод на тестирање Спектрофотометрија на јод
  Тежина 150гр
  Стандарден USEPA (20-то издание)
  Напојување Две АА батерии
  Димензии (Д×Ш×В) 160 x 62 x 30 mm
  Сертификат CE
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја