page_banner

Пренослив колориметар Q-pH31

Пренослив колориметар Q-pH31

Краток опис:

Пренослив колориметар Q-pH31 е професионален инструмент за тестирање за откривање на pH вредност. Ја усвојува стандардната колориметрија на тампон решение. Не бара посебно одржување и честа калибрација. Едноставно е да се работи и удобен.


Карактеристики

Спецификација

Апликација:

Се користи за тестирање на pH во вода за пиење, потрошена вода.

yuj‘ (1)
yuj‘ (2)

Карактеристики:

Стандардната и прилагодена крива за калибрација ги прави резултатите точни.

Конфигурираниот дизајн го прави погодно да се заврши тестирањето без друга дополнителна опрема.

Запечатена и стабилна структура обезбедува точност на мерење во злобна средина.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Тестирање ставки

  pH вредност

  Метод на тестирање

  Стандардна колориметрија на тампон раствор

  Опсег на тестирање

  низок опсег: 4,8-6,8

  висок опсег: 6,5-8,5

  Прецизност

  ± 0,1

  Резолуција

  0.1

  Напојување

  Две АА батерии

  Димензија (L × W × H)

  160 x 62 x 30 мм

  Сертификат

  Н.е

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја