faqe_banner

Colorimetër portativ T-SP80 Pooltest

Colorimetër portativ T-SP80 Pooltest

Përshkrim i shkurtër:

T-SP80 projekton posaçërisht për pishinën e cila përdoret për të testuar artikullin e nevojshëm të inspektimit në pishinë si ure, klor të lirë, pH etj.dhe është instrumenti i parë që teston ure pa banjë uji në botë.Ka kryer testimin dhe inspektimin në vend për teknologjinë e avancuar të testimit për ure, nuk ka nevojë për banjë me ujë, i shpejtë dhe i përshtatshëm, pesë minuta mund të marrë rezultatin.


Veçoritë

Specifikim

Aplikacion:

T-SP80 projekton posaçërisht për pishinën e cila përdoret për të testuar artikullin e nevojshëm të inspektimit në pishinë si ure, klor të lirë, pH etj.dhe është instrumenti i parë që teston ure pa banjë uji në botë.Ka kryer testimin dhe inspektimin në vend për teknologjinë e avancuar të testimit për ure, nuk ka nevojë për banjë me ujë, i shpejtë dhe i përshtatshëm, pesë minuta mund të marrë rezultatin.

ong (1)
ong (2)

Karakteristikat:

Ekran me ekran shumëngjyrësh 3,5 inç TFT, që mbështet menunë kineze, angleze dhe koreane.

Shishe kolorimetrike profesionale me veti më të mira optike dhe stabilitet më të lartë.

Përfundoni testin e uresë në 5 minuta, pa një banjë uji, shfaqni drejtpërdrejt rezultatin përfundimtar të përqendrimit.

Metoda indigo zbulon ozonin, zbulimi përfundon në 1 minutë dhe rezultati përfundimtar i përqendrimit shfaqet drejtpërdrejt.

Memorie me kapacitet të madh, që mbështet 1000 grupe të dhënash.

Dizajni portativ, i lehtë për t'u përdorur, pa aftësi profesionale, mund të funksionojë sipas udhëzimeve.

Aplikoni në testimin standard laboratorik, dhe gjithashtu i përshtatshëm për zbulimin e shpejtë.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Projektet e testimit

  Ure, Klor i lirë, Klor i kombinuar, Ozoni, vlera e pH, Acidi cianurik, Klori total, Fortësia e kalciumit, Turbullira, Bromi, Temperatura

  Gama

  Ure: 0,5 – 5,0 mg/L

  Klor i lirë: 0,01-5,00 mg/L

  Klori i kombinuar: 0,01-5,00 mg/L

  Klori total:0,01-5,00mg/L

  Ozoni: 0,01-2,50 mg/L

  Vlera e pH:6,5-8,5

  Acidi cianorik: 5-150 mg/L

  Fortësia e kalciumit: 5-400 mg/L

  Turbullira:0.0-40NTU

  Bromi: 0,10-5,00 mg/L

  Temperatura: 0.0-50.0℃

  Ekrani

  Ekran me ngjyra TFT 3,5 inç

  Saktësia

  ± 0,4% (me 4% të transmetimit);± 0.004 në 0.3A (absorbimi).

  Rezolucioni

  0,001A (ekrani), 0,0001A (llogaritje)

  Kujtesa

  Mbështet 1000 grupe të dhënash dhe softuer për menaxhimin e të dhënave PC

  Furnizimi me energji elektrike

  Katër bateri AA

  Certifikata

  CE

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni