faqe_banner

Colorimetër portativ preciz UA

Colorimetër portativ preciz UA

Përshkrim i shkurtër:

Bazuar në parimin kolorimetrik, Colorimetri Portativ Precision UA ​​miraton sistemin e filtrit me precizion të lartë dhe guaskën e injektimit ABS me dy ngjyra, të cilat kanë një përmirësim të madh në performancën optike dhe vlerësimin e papërshkueshëm nga uji.Analizuesi mund të përdoret gjerësisht në zbulimin e cilësisë së ujit në laborator dhe në terren, të tilla si monitorimi i dezinfektuesit të mbetur në procesin e dezinfektimit të furnizimit me ujë komunal, trajtimit të ujërave të zeza dhe industrive të tjera.


Veçoritë

Specifikim

Veçoritë

LED me jetëgjatësi përdoret si burim drite dhe me sistem fotoelektrik ultra të qëndrueshëm.

Teknika origjinale e shuarjes realizon zbulimin "Low Noise" dhe siguron përcaktimin e saktësisë së mostrave të përqendrimit të ulët.

Reagenti i përfunduar dhe kurba e integruar, të cilat e bëjnë analizën të bëhet më e përshtatshme dhe efikase.

Funksioni i diagnozës harduerike të pavarur, më shumë garanci për funksionimin dhe mirëmbajtjen e instrumentit.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Model

  UA-100

  UA-200

  Artikuj

  Klori i lirë-LR(0,01-2,50 mg/L

  Klor falas-HR(0,1-10,0 mg/L

  Klori i lirë-LR(0,01-2,50 mg/L

  Dioksidi i klorit-LR(0.02-5.00 mg/L

  Furnizimi me energji elektrike

  2 bateri alkaline AA me energji USB

  Kushtet e Operimit

  050 ℃;0Lagështia relative 90% (jo kondensuese)

  Qelizë Cuvette

  Kuveta të rrumbullakëta 25 mm, kuveta katrore 10 mm

  Ndërfaqja e komunikimit

  USB, Bluetooth

  Kujtesa

  100 regjistrime (ruani automatikisht të dhënat më të fundit të testimit)

  Vlerësimi i papërshkueshëm nga uji

  IP67

  Certifikimi

  CE
  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni