page_banner

UA прецизен пренослив колориметар

UA прецизен пренослив колориметар

Краток опис:

Врз основа на колориметрискиот принцип, UA Precision Portable Colorimeter усвојува високопрецизен систем за филтрирање и обвивка за вбризгување со две бои ABS, кои имаат големо подобрување во оптичките перформанси и водоотпорна оцена.Анализаторот може широко да се користи во лабораториски и теренски откривање на квалитетот на водата, како што е следење на преостанатото средство за дезинфекција во процесот на дезинфекција на општинско водоснабдување, третман на отпадни води и други индустрии.


Карактеристики

Спецификација

Карактеристики

Долготрајната ЛЕР се користи како извор на светлина и со ултра стабилен фотоелектричен систем.

Оригиналната техника на изумирање го реализира откривањето „Низок шум“ и обезбедува прецизно определување на примероците со мала концентрација.

Готов реагенс и вградената крива, што ја прави анализата да стане попогодна и поефикасна.

Самостојна хардверска дијагностичка функција, поголема гаранција за работа и одржување на инструментот.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел

  UA-100

  UA-200

  Предмети

  Бесплатен хлор-LR(0,01-2,50 mg/L

  Бесплатен хлор-HR(0,1-10,0 mg/L

  Бесплатен хлор-LR(0,01-2,50 mg/L

  Хлор диоксид-LR(0,02-5,00 mg/L

  Напојување

  2 AA алкални батерии напојувани со USB

  Работни услови

  050 ℃;090% релативна влажност (некондензира)

  Ќелија од кивет

  Кружни кивети од 25 мм, квадратни кивети од 10 мм

  Комуникациски интерфејс

  USB, Bluetooth

  Меморија

  100 записи (автоматски зачувувајте ги најновите податоци за тестирање)

  Водоотпорна оцена

  IP67

  Сертификација

  CE
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја