page_banner

Ngjyrosës portativ Q-pH31

Ngjyrosës portativ Q-pH31

Përshkrim i shkurtër:

Ngjyrosësi Portativ Q-pH31 është një instrument profesional testimi për zbulimin e vlerës së pH. Ai miraton ngjyrosjen standarde të zgjidhjes tampon. Nuk kërkon mirëmbajtje të veçantë dhe kalibrim të shpeshtë. Simpleshtë e thjeshtë në funksionim dhe e përshtatshme.


Karakteristikat

Specifikim

Aplikacion:

Përdoret për testimin e pH në ujë të pijshëm, ujë të tretur.

yuj‘ (1)
yuj‘ (2)

Karakteristikat:

Kurba e paracaktuar dhe e personalizuar e kalibrimit i bën rezultatet të sakta.

Dizajni i konfiguruar e bën të përshtatshëm përfundimin e testimit pa pajisje të tjera ndihmëse.

Struktura e mbyllur dhe e qëndrueshme siguron saktësinë e matjes në një mjedis të lig.


 • I mëparshëm:
 • Tjetra:

 • Testimi i artikujve

  pH

  Metoda e Testimit

  Ngjyrosje standarde e zgjidhjes tampon

  Gama e testimit

  diapazoni i ulët: 4.8-6.8

  diapazoni i lartë: 6.5-8.5

  Saktësi

  0.1 ±

  Rezolutë

  0.1

  Furnizimi me energji elektrike

  Dy bateri AA

  Përmasa (L × W × H)

  160 x 62 x 30 mm

  Certifikata

  CE

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni